Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

"Wademekum początkującego - co i jak?"

Jak wiecie każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z fajką wodną - my, nasza grupa zakochalismy sie w fajce na pewnej imprezie, od tej pory ciężko wyobrazić sobie nam życie bez niej. Nasze fajury, czyli Aladin Magier, Ibrahim Dabes Goniec, Mitsuba Luxor były przez nas długo wybierane - każda jest na inną okazję, każda spełnia inną funkcję.

Dziś pomożemy Wam wybrać odpowiednią "fajurę" i jak ja dobrze przygotować, a także jakie marki tytoni mogą Wam podpasować.

 

"Chcę kupić swoją pierwszą shishę. Na co uważać gdy ją kupuję?"

 

Podczas zakupu swojej pierwszej shishy najlepiej jest odwiedzić miejscową trafikę, buszka, shishkę, bądź inny sklep. w którym będziesz miał możliwość obejrzenia fajek.

Czasami w mniejszych sklepach zdarza się tak iż sprzedawca "zapomina" dać ci uszczelek, węża, talerzyka. Zawsze sprawdź w sklepie, czy zestaw jest kompletny.

Często zdarza się jeszcze tak iż możemy trafić na nieszczelny egzemplarz danej fajki, by sprawdzić czy twoja fajka jest szczelna musisz wykonać pewne zadanie:

 Sposób 1. Zdejmij z fajki cybuch, następnie zasłoń wejście i przez adapter(wejście na wąż) i zacznij zasysać powietrze - jeśli nie będziesz go zasysał wcale oznaczać to będzie iż fajka jest szczelna, ale jest jest jeszcze drugi sposób.

 Sposób 2. Zdejmij z fajki cybuch, następnie zasłoń wejście i przez adapter(wejście na wąż) dmuchnij do środka - jeśli powietrze będzie uciekać tylko zaworkiem oznacza to 99% szczelność twojej fajki.

Ale cóż to nie koniec z sprawdzaniem szczelności shishy, jest jeszcze wąż, by sprawdzić jego szczelność musisz zatkać końcówkę weża wchodząca do adaptera i zacząc dmuchać do wnętrza węża - jeśli powietrze nie będzie uciekać, będzie to oznaczać szczelność węża.

 

"Mała, czy duża - Dawid kontra Goliat"

 

Kolejnym problemem osoby kupującej swoją 1 fajkę jest wybór: duża, czy mała. To zalerzy od twojego budżetu, gdyż jeśli masz około 50 zł jedynym słusznym wyborem jest dynia, która ze względu na niską jakość wykonania ma jedną wielką wadę - można zachłyśnąć się wodą podczas palenia na niej. Przez dynię wiekszość osób boi się kupować fajki wysokości poniżej 40 cm., ale nic bardziej mylnego. W fajkach pokroju Ibrahim Dabes Danga, Nargilem Eco 300, Ibrahim Dabes Goniec nie ma takiej możliwości - ich większa jakość i wysokość zapobiegają takim sytuacją. Duża fajka natomiast ma kilka zalet, których małe fajki raczej nie będą miały nigdy, a mianowicie:

- dzięki swej wysokości idealnie komponują się z praktycznie każdym wystrojem domu.

- są często pięknie zdobione, czyli mają jakby... hmmm... ciężko dobrać odpowiednie słowa... może powiem slangiem młodzieżowym, mamy większy lans.

Po za tym większe fajki dobrej jakości są droższe od małych fajek dobrej jakości. Trzeba także wsomnieć o tym iż większość dużych fajek jest rozkręcana dzięki czemu można je łatwiej przenosić i czyścić i wówczac są jak małe fajki jeśli chodzi o przenoszenie.

Ale zapomniałbym o najważniejszym. Przy zakupie fajki musimy określić czy fajkę chcemy mieć w domu i używać ją żadko tylko w domku, czy mieć fajkię na imprezy, którą będziemy często przenosić. Dla siebie, bądź kilku współpalaczy watro kupić dużą fajkę, a na imprezy, bądź wyjazdy fajki małe i przenośne.

 

"Jaką fajkę mi polecicie?"

 

Cóż ciężko jest polecić dane fajki, ale napiszę na jakich fajkach w danym przedziale cenowym się nie zawiedziecie.

 

Do 100 zł: Ibrahim Dabes Danga, Aladin Minimi

100-200 zł: Aladin Magier, Ibrahim Dabes Goniec, Nargilem Eco 300, Mitsuba Pihont, Ibrahim Dabes Ziom, Nargilem FLO, Ibrahim Dabes Gwiazda

200-300 zł: Aladin Nomad, Mitsuba Luxor, MYA Saray Cosmos

300 zł+: Wszelakie fajki Syryjskie oraz firm MYA Saray, Nargilem.

 

"Jak dobrze rozpalić fajkę?"

 

By pomóc nowicjuszom postanowiłem nagrać film jak sam przygotowywuję cybuch. Podaję link:

http://www.youtube.com/watch?v=A6Z4JiELeGo

W nim nauczysz się jak odpowiednio dobrać proporcję melasy do cybucha, a także jak odpowiednie dziurkować - gęsto, ale robiąc dużo dziurek.

 

Najczęstsze błędy nowicjuszy:

- ładowanie do cybucha zbyt dużej liczby melasy - powoduję natychmiastowe przypalenie tytoniu.

- wlewanie do dzbana zbyt dużej liczby wody - szczególnie w niskich fajkach, powoduję zachłysnięcie się wodą.

- przy węglach samozapalających się natychmiastowego odłożenia węgielka na cybuch - tzw. profanacja shishy, powoduję całkowite zepsucie smaku.

 

"Podsumowanie"

 

Jak widać odpowiedni wybór fajki jest dość trudną rzeczą. Każda fajka jest dobra do czego innego i ciężko jest znaleźć fajkę uniwersalną, choć można spotkać takie.

Pamiętaj sprawdzaj na miejscu fajkę, sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj i znajdziesz tą "idealną".

 

"Gęstych chmur"

 

Cóż, muszę się już z Wami żegnać, mam nadzieję iż chociaż trochę pomogłem w jednej z trudniejszych decyzji każdego młodego palacza, a także pomogłem mu przygotować dobrą fajkę.

 

Pozdrawiam wszystkich czytelników serdecznie i do zobaczenia!

 

Autor: "Dżikej"

 

 

 

 

 

 

 

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
Ubrania Ciążowe