Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Pal w pokoju

Coraz popularniejszym sposobem na miłe spędzenie popołudnia staje się palenie fajki wodnej, czyli sziszy.
 
Istnieje kilka teorii o tym, gdzie zaczęto po raz pierwszy palić sziszę (nazywaną hookah lub nargilą). Najprawdopodobniej były to Indie, w których palono już kilka tysięcy lat temu. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się i dotarł do Chin, oraz Imperium Osmańskiego. Nargila stała się wyjątkowo popularna w krajach arabskich i przez to jest kojarzona z tamtymi kręgami kulturowymi.

Rytuał palenia został doceniony szczególnie w Turcji. Częstowano nią gościa na znak całkowitego zaufania jakim się go darzy. To właśnie Turkom zawdzięczamy współczesny wygląd Sziszy, wprowadzili do niej wąż i szklany dzban.


W Europie fajka znalazła swoje miejsce dopiero na początku XIX w. dzięki żołnierzom Napoleona, którzy przywieźli ją z wyprawy do Egiptu. Druga połowa XX w. przyniosła sziszy popularność niemal na całym świecie.


Zasada działania fajki wodnej.
Palenie polega na wdychaniu dymu, który powstaje dzięki rozpalonemu węgielkowi umieszczonemu w pobliżu tytoniu. Dym jest przefiltrowywany w dzbanie z wodą (lub inną cieczą). Nie oznacza to jednak, że szisza jest nieszkodliwa. Wypalenie fajki wodnej wymaga od 50 do 200 zaciągnięć podczas których, niestety, do organizmu dostają się za każdym razem niewielkie ilości nikotyny, substancji smolistych i tlenku węgla. Dym jest jednak w większości parą wodną i dostarcza wyjątkowych odczuć podczas palenia.

Popularność fajki wodnej.
Dlaczego szisza tak szybko zyskała uznanie? Może dzięki temu, że jej palenie ma ceremonialny charakter. Nargila ma wzięcie wśród ludzi, którzy lubią się zrelaksować i pozwolić sobie na odrobinę zapomnienia. Nie jest to pozbawione „smaku” jak np. odruchowe palenie bardziej szkodliwych dla zdrowia papierosów.


Na palenie możemy umówić się ze znajomymi, a fajka pomoże sprawić, aby spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Coraz częściej szisza znajduje swoje miejsce np. w pubach.
Palenie może być za każdym razem nowym odkryciem, za sprawą różnych rodzajów tytoni o ogromnej różnorodności smaków. Możemy palić tytoń o smaku mango, kokosu czy czekolady… Tego trzeba spróbować :)


Autor: nemezis20
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
Ubrania Ciążowe