Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Palenie z pierścieniem

Wielu z Was na pewno słyszało bądź czytało na temat „palenia z pierścieniem”. Sposób ten jest coraz częściej praktykowany wśród nowoczesnych palaczy fajki wodnej. Sporo osób jednak nie spotkało się z tym wcześniej i zadaje sobie pytanie – o co w tym chodzi ? Otóż na pewno nie raz podczas palenia tradycyjnym* sposobem zdarzyło się Wam, że tytoń zmieniał smak bądź też stawał się ostry i duszący. Był to najzwyczajniej efekt jego nadmiernego przypalenia. Pierścień pozwala nam w jakimś stopniu uniknąć tego zjawiska. Nakładając go na cybuch, zwiększamy tym samym odległość ciepła od tytoniu. Pozwala nam to na większą kontrolę temperatury spalania, czyli osiągnięcia i nieprzekarczenia odpowiedniej. Pod spodem zamieszam krótki instruktarz jak krok po kroku, w prosty sposób zrobić pierścień.

 

 

1. Bierzemy kawałek folii aluminiowej. Jej wymiary dopasowujemy według potrzeb. Im kawałek będzie wyższy, tym pierścień grubszy. Jak wiadomo grubszy, to znaczy stabilniejszy. Duża szerokość nie jest nam potrzebna. Pamiętajmy jednak żeby wyniosła ona przynajmniej 1-2 cm więcej niż będzie wynosił docelowy obwód naszego pierścienia.

 

2. Ustalamy jakiej wysokości ma być nasz pierścień. Przykładamy w wyznaczone miejsce jakiś przedmiot o równiej krawędzi (np. linijka) i o niego zaginamy pierwszą warstwę. Następnie postępujemy tak samo z kolejną, aż kawałek folii zamieni się w pasek o ustalonej wcześniej wysokości. Ważne jest, aby składać folię bardzo precyzyjnie. Jeżeli wysokość w każdym miejscu będzie identyczna, to pierścień będzie równy co przełoży się z kolei na to iż węgielek leżał będzie na płaskiej powierzchni.

 

3. Powstały pasek formujemy w pierścień. Najlepiej wykorzystać do tego jakiś okrągły przedmiot (np. buteleczka gliceryny, rolka folii aluminiowej, itp.). Jego średnice ustalamy tak, aby była ona co najmniej równa średnicy węgielka.

 

4. Łączymy dwa końce paska. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie do tego celu zszywacza.

 

5. Pierścień z powrotem formujemy do równego kształtu. Gotowe.

 

 

 

Po przygotowaniu pierścienia zostaje już tylko „zamontować” go na cybucha. Wygląda to następująco:

 

 

1. Nałożoną na cybuch warstwę folii dziurkujemy. Osobiście polecam robić to tak, aby wykonane nakłucia nie wychodziły poza obwód nałożonego pierścienia.

 

2. Następnie nakładamy na całość drugą warstwę folii nie zapominając oczywiście o jej podziurawieniu.

 

3. Odpalamy węgielek i zaczynamy zabawę. Życzę miłego palenia :)

 

 

 

Sposób, który przedstawiłem jest chyba najprostszym i najczęściej stosowanym podczas przygotowywania pierścienia. Są jednak jeszcze inne sposoby jego wykonania. Jednym z nich jest choćby wspomniany na naszym forum pomysł odcięcia kawałka odpowiedniej wymiarowo, aluminiowej rurki, a następnie oszlifowanie jego krawędzi. Wymaga większego nakładu pracy, jednak będzie o wiele trwalszy i prostszy w użytku od tego, który wykonany został z aluminiowej foli. Zatem, który sposób wybrać ? – decyzja należy do każdego z Was.

 

Pamiętajmy jednak, że różne firmy produkują różne od siebie tytonie. Każdy z nich ma inne wymagania związane głównie z temperaturą spalania. W tym celu musimy umiejętnie „operować” pierścieniem, ustalając jego wysokość w zależności od tego, jaki tytoń znajduje się w cybuchu. Metoda „prób i błędów” jest wręcz wskazana. Sposób ten w szczególności polecam początkującym palaczom, którzy mają problemy z prawidłowym odpaleniem fajki.

 

*za tradycyjny sposób przyjąłem położenie na cybuch warstwy folii bądź też sitka, a bezpośrednio na to węgielka.

 

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
lotus elise