Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Producenci

 • Abed Alkader (Elkader)

  Producent: Abed Alkader
  Kraj pochodzenia: Izrael
  Zawartość nikotyny: 0,7%
  Strona: www.alayalitobacco.com

   

   

   

  Firma Abed Alkader założona została w 1990 roku w północno izraelskim mieście Kfar Yasif. Początkowo koncentrowała się ona na rynku lokalnym oraz egipskim i jordańskim, lecz dzięki wysokiej jakości używanych do produkcji składników oraz bardzo wysokiej wilgotności produkty Abed Alkadera szybko znalazły odbiorców m.in. w Stanach Zjednoczonych. Obok tureckiego Serbetli, tytoń ten uważany jest za najbardziej wilgotny. Również charakterystyczna dla tego tytoniu jest bardzo wysoka zawartość nikotyny, która sięga ok. 0,7%.

 • Al Amir

  Producent: Al Amir Premium Tobacco
  Kraj pochodzenia: Arabia Saudyjska / Stany Zjednoczone
  Gama smaków: 34 + 30 z nowej serii "Exotic"
  Zawartość nikotyny: 0,5%
  Strona: www.alamirtobacco.com


  Al Amir jest producentem średniej klasy tytoniu, który stał się bardzo popularny w niezwykle krótkim czasie. Kamieniem milowym sukcesu firmy z Arabii Saudyjskiej było na początku jej istnienia wprowadzenie do swojego asortymentu nietypowych smaków. Dzięki temu zagościł na stałe w gronie czołowych producentów. Teraz, w sytuacji kiedy wymienione wyżej smaki nie należą już do rarytasów, głównym atutem Al Amira jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości, przez co produkty tej korporacji mają stałe grono odbiorców na całym świecie. Jednym z głównych znaków rozpoznawczych Al Amira jest bardzo drobny „krój”. Tytoń ten poszatkowany jest wyjątkowo drobnie, przez co łatwo go dozować i nabić do cybucha. Równocześnie trzeba jednak uważać, ponieważ z tego samego powodu jest bardzo podatny na przypalenie.

  Do góry

 • Al Fakher (Golden Al Fakher, Al Qemah)

  Producent: Al Fakher
  Kraj pochodzenia: Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Gama smaków: 35 (+ 5 Golden Al Fakher)
  Zawartość nikotyny: 0,05%
  Strona: www.alfakheronline.com

   

   


  Firma ta pochodzi z Emiratów Arabskich, jednego z najbogatszych krajów świata. Zasłynęła z gęstego oraz pełnego smaku dymu, który utrzymuje się przez długi okres czasu. Al Fakher znajduje się wśród najbardziej popularnych producentów melasy. Mimo iż wprowadził swoje produkty na rynek dopiero w ostatnim kwartale 1999r szybko znalazła szerokie grono „fanów” na całym świecie. Wszystko to za sprawą wysokiej jakości tytoniu oraz starannego wykonania.
  Do niedawna składniki używane do jego wytworzenia były najwyższej jakości (niskonikotynowy tytoń z odmiany „Virginia” oraz francuskie aromaty), dlatego też Al Fakher był powszechnie uważany za jeden z najlepszych tytoni smakowy na świecie. Niestety wraz ze zmianą właściciela, zmieniona została również polityka firmy, która skupiła się na ograniczeniu wydatków i postawiła na produkcję masową. Aby sprostać tym postanowieniom wykorzystywany jest niższej jakości tytoń i aromaty, co niestety odbija się na jakości produktu końcowego. Do 2005r. obok „pospolitego” Al Fakhera produkowane były jeszcze dwie edycje limitowane - Golden Al Fakher oraz Al Qemah. Ich jakość znacznie przewyższała standardowe produkty, gdyż robione były ręcznie. Niestety wraz z wspomnianymi zmianami w korporacji postanowiono ograniczyć się do produkcji wyłącznie jednej linii produktów specjalnych i tak oto zakończono produkcję luksusowej, limitowanej serii pod nazwą Al Qemah.

 • Al Qemah – zaprzestano produkcji w 2005 (dane wg. informacji producenta)

  Producent: Al Fakher
  Kraj pochodzenia: Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Gama smaków: 5
  Zawartość nikotyny: 0,05%
  Strona: www.alfakheronline.com


  Limitowana, luksusowa linia produktów korporacji Al Fakher. Do niedawna tytoń ten produkowany był ręcznie w małych ilościach, w fabrykach wspomnianej już firmy.
  Mimo bardzo niskiej zawartości nikotyny, w smaku tytoniu tej serii wyczuwalny jest zapach czystego tytoniu, który nie wszystkim może się podobać. Jednak dzięki ogromnym ilościom gęstego dymu i intensywnemu smakowi, przez koneserów shishy Al Qemah uznawany jest za jeden z najlepszych produktów na świecie.

 • Al Sultan

  Kraj pochodzenia: Jordania
  Gama smaków: 27
  Zawartość nikotyny: 0,5%

   


  Pochodzącą z Jordanii firmę Al Sultan uplasować możemy w środku stawki producentów tytoniu do fajki wodnej. Sultan cieszy się popularnością głównie dzięki wysokiej jakości składników. Używany do jego produkcji francuski tytoń pochodzi od tego samego producenta, u którego zaopatruje się Havana i do niedawna Al Fakher. Również wysokiej jakości aromaty pochodzą z Europy, a konkretnie z Niemiec. Produkty Al Sultana oferowane są po bardzo przystępnych cenach, co w połączeniu z całkiem przyzwoitą jakością zachęca potencjalnych konsumentów do ich zakupu.

 • Al-Waha

  Producent: Middle East Tobacco
  Kraj pochodzenia: Jordania
  Gama smaków: 40

  Zawartość nikotyny: 0,5%
  Strona: www.middleeasttobacco.com

   

   


  Al-Waha to jeden z produktów jordańskiej korporacji tytoniowej Middle East Tobacco. Założona w 1972 roku METCO składa się obecnie z czterech linii produktów: Al-Waha, Al-Jazeera, Ahmad i Al Amasi Molasses. Najbardziej znana z nich jest właśnie Al-Waha, która dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości bardzo zyskała na popularności. Jakość tą udało się uzyskać poprzez wykorzystanie francuskiego tytoniu oraz wysokiej jakości europejskich aromatów i przeszło 30 letniemu doświadczeniu. Pod względem jakości Al Waha zajmuje miejsce w środku stawki. Obecnie korporacja METCO zatrudnia blisko 600 pracowników, a ich produkty sprzedawane są w 33 krajach (również w Polsce). Nowa linia Al-Wahy posiada 40 smaków, które możemy spotkać w opakowaniach 25, 50, 100, 250g, a także rozmiarach przemysłowych - 5,10,20kg.

 • ETMCO Layalina

  Producent: ETMCO (Emirates Tobacco Manufacturing Company)

  Kraj pochodzenia: Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Gama smaków: 39 + 32 w wersji "Golden"
  Zawartość nikotyny: 0,5%
  Strona: www.etmco.com

   

  ETMCO Layalina to stosunkowo młoda firma z Dubaju, produkująca swoje wyroby z tytoniu Virginia oraz wytwarzanych dla ETMCO na wyłączność francuskich aromatów, uważanych za jedne z lepszych. Dzięki składnikom wysokiej klasy, porównywalnie przystępnej cenie oraz sporej gamie smaków, Layalina szybko zyskała popularność na rynku lokalnym, a później amerykańskim i europejskim. Obecnie ETMCO ma ośmiu przedstawicieli handlowych na trzech kontynentach, w tym dwóch w Europie – Danii i Szwajcarii. Większość z ponad 40 oferowanych przez ETMCO smaków, stanowią smaki owocowe, lecz występują również takie jak lukrecja czy też cola. Tytoń ten charakteryzyje bardzo wilgotna konsystencja, gęsty dym oraz ciekawy smak. Oczywiście również trzeba zwrócić uwagę na świetny stosunek jakości do ceny.

   

 • El Hennawy

  Producent: Hennowy Tobacco Co.
  Kraj pochodzenia: Egipt
  Gama smaków: 26
  Strona: www.hennawy.com

   

   

   

  Od 1900 roku Egipcjanin, Mohammed El-Hennawy sprzedawał najprzeróżniejsze tytonie na targu Kom Hamda w Damnhour. Doświadczony w sprawach tytoniu El-Hennawy postanowił założyć własną fabrykę tytoniu, co uczynił 33 lata później, w 1933 roku. Niestety, krótko po tym zmarł. Po jego śmierci, jego dwaj synowie Kamel i Mohammed Mohammed El-Hennawy postanowili dokończyć dzieło swojego ojca, produkując w fabryce różnego rodzaju tytonie i rozprowadzając go po całym Egipcie. Do dużego sukcesu zakładu przyczyniła się głównie produkcja ma'assel, czyli smakowego tytoniu do fajki wodnej. Po sukcesie w kraju zarząd El Hennawy Tobacco postanowił eksportować swoje produkty na cały świat.
  Tytoń El Hennawy, podobnie jak El Nahkla, produkowany jest na ilość, nie jakość. Do jego produkcji wykorzystywane są składniki niskiej klasy, co odzwierciedla się na dość niskiej, nieporównywalnej do firm wyższej klasy, jakości palenia, ale za to i znacznie niższej cenie.

  Produkty El Hennawy dzielą się na 4 grupy:

   

  GRUPA A
  Sallum - klasyczne, bardzo mocne, niearomatyzowane tytonie, palone głównie w okręgu krajów arabskich. Nazwy produktów tej grupy to: The Emperor, Excellent Molasses, Kass, a także Mazag El Sabea.

   

  GRUPA B
  Aromatyzowane tytonie: jabłko. truskawka, mięta, morela, cocktail owocowy, brzoskwinia, banan, róża, cola, wanilia, kokos, ananas.

   

  GRUPA C
  Aromatyzowane tytonie o smakach: trzy jabłka, wiśnia, melon, pomarańcza, mango, winogrono, lukrecja, czekolada, karmel, cappuccino, cytryna, kawa arabska, mandarynka, pistacja.

   

  GRUPA D
  Tytonie papierosowe

 • El Nakhla

  Producent: El Nakhla Tobacco
  Kraj pochodzenia: Egipt
  Gama smaków: 49
  Strona: www.nakhla.com

   

   

   

  W 1913 Saleh Mohamed El-Ibiary wybudował w swoim rodzinnym mieście, Shebin El-Kom, fabrykę, w której zaczęto produkować tzw. "Mu,’assal”, czyli łagodny w smaku tytoń z dodatkiem aromatów i gliceryny. Zarządzał fabryką do 1955r. po czym przejął ją jego syn Ahmed Saleh El-Ibiary, który wprowadził nową gamę produktów. Pierwszym z nich był Muassel El-Zaghloul, który to szybko zdobył szerokie grono odbiorców w kraju. Po wielkim sukcesie w kraju, Ahmed Saleh El-Ibiary postanowił rozprzestrzenić sprzedaż na cały świat.
  Tytoń firmy El Nakhla zaliczyć możemy do najniższej półki i uplasować obok takich producentów jak El Baz czy El Hennawy. Jest bardziej suchy i grubiej pocięty niż tytonie wyższych klas. Do jego produkcji wykorzystywany jest tani, indyjski tytoń i najtańsze aromaty, przez co rzadko odwzorowuje on rzeczywisty smak. W porównaniu do innych firm dość słabo się dymi, a także ‘gryzie’ w gardło podczas palenia. Mimo to El Nakhla jest chyba najbardziej rozpoznawalnym i dostępnym tytoniem na świecie, a to wszystko dzięki bardzo niskim kosztom produkcji, co korzystnie przekłada się na cenę końcową.

   

  Na początku 2008 roku Nakhla poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej, ekskluzywnej linii produktów o nazwie Mizo.

  Według zapewnień przedstawicieli Nakhla Tobacco, dzięki wykorzystaniu wyższej jakości aromatów i tytoniu Mizo może swobodnie rywalizować z produktami przedstawicieli klasy średniej i wyższej.

   

  Obecnie produkty Nakhli podzielone są na 9 grup:

   

  GRUPA 1
  Non-Flavor: Zaghloul, Zaghloul Light, Kass, Bata oraz Khan El Khalili.

   

  GRUPA 2
  Fakhfakhina: róża, pomarańcza, kawa, cytryna, pistacja, mango, mix owoców.

   

  GRUPA 3

  Sheherazade: margarita, czeko-mięta, kardamon, cynamon, earl grey.

   

  GRUPA 4

  Two Apples

   

  GRUPA 5

  Classic Flavors: jabłko, truskawka, mięta, morela, mix owoców, brzoskwinia, jabłko eskandarani.

   

  GRUPA 6

  El Nakhla: wiśnia, melon, kokos, mandarynka, banan, wanilia, cola, cappuccino.

   

  GRUPA 7

  Tropicana

   

  GRUPA 8

  Mizo: białe winogrono, wiśnia, brzoskwinia, mięta, jabłko.

   

  GRUPA 9

  El Basha: jabłko, truskawka, winogrona, róża, jaśmin, lukrecja, cappuccino, karmel, morela, srebrne jabłko.

 • Fumari

  Producent: Fumari Flavored Tobaccos Hookah Pipes & Accessories
  Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
  Gama smaków: 49
  Zawartość nikotyny: 0,05%
  Strona: www.fumari.com

   


  Fumari to producent jednych z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych melas na świecie. Ta młoda firma z San Diego w słonecznej Kalifornii, często porównywana jest z innym kalifornijskim producentem - StarBuzz Premium Tobacco. Obydwie firmy do produkcji wykorzystują porównywalne, bardzo wysokiej jakości składniki z tą różnicą, że produkty Fumari wytwarzane są w Jordanii, a StarBuzza w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu zabiegowi Fumari może cenowo konkurować ze StarBuzz’em, który ponosi prawdopodobnie większe koszty produkcji. Mimo tego Fumari oferuje swoje produkty po praktycznie identycznych, wysokich cenach jak StarBuzz.
  Jednym z głównych atutów Fumari jest bardzo bogata gama świetnie odwzorowanych smaków, pośród których znaleźć możemy unikatowe, produkowane tylko przez Fumari.

 • Havana

  Producent: Havana
  Kraj pochodzenia: Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Gama smaków: 39
  Zawartość nikotyny: 0,05%

   

   


  Jest to tytoń produkowany przez byłego producenta Al Fakher’a. Siedziba firmy znajduje się w Ajman, mieście położonym w niewielkiej odległości od Dubaju. Oferowana w 39 smakach melasa, podobnie jak wyroby Al Fakher'a, produkowana jest z wysokiej jakości składników. Wolny od nikotyny tytoń sprowadzany jest z Francji, natomiast pozostałe składniki nadające smak - ze Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Jakość tytoniu niczym nie ustępuje Al Fakher’owi, niektórzy wręcz uważają go za tytoń lepszy. Posiada on bardzo ostry i wyrazisty zapach, który niewątpliwie nie każdemu przypadnie do gustu.

 • Orient Tobacco

  Prodecent: Orient Tobacco

  Kraj pochodzenia: Niemcy

  Gama smaków: 13

  Zawartość nikotyny: 0,5%

  Strona: orient-tobacco.de

   

  Pochodząca z niemieckiego Bremen firma Orient Tobacco szczyci się mianem pierwszego producenta tytoniu do fajki wodnej w Niemczech. Mimo obowiązującego w Niemczech zakazu produkcji i sprzedaży wyrobów tytoniowych o wilgotności przekraczającej 5%, produkty Orient Tobacco cieszą się niezwykle przychylnymi recenzjami tamtejszych miłośników shishy. Chwalone są głównie za bardzo duże ilości dymu oraz dobre odwzorowanie smaku.

  Firma oferuje paletę 13 smaków w 50 i 100 gramowych opakowaniach.

 • Serbetli

  Producent: Şerbetli Gıda ve Ambalaj Sanayi Ticaret Ltd. Şti.
  Kraj pochodzenia: Turcja

  Gama smaków: 20
  Zawartość nikotyny: 0,5%

   


  Turecka firma Serbetli z siedzibą w mieście Trabzon słynie z ponadprzeciętnej wilgotności melasy, która dosłownie pływa w opakowaniu. Produkowana jest ona z tureckiego tytoniu oraz niemieckich aromatów. Równie charakterystyczny jest jej krój – bardzo gruby; możemy niekiedy rozwinąć duże kawałki liści tytoniu czy znaleźć w niej łodyżki liści. Wilgotność tytoniu przekłada się na ilość dymu, którego podczas palenia wytwarzają się spore ilości w porównaniu z dymem, który możemy uzyskać z tytoni najniższej klasy. Niestety przeciętne niekiedy odwzorowanie smaku nie pozwala Serbetli wspiąć się wysoko po drabince producentów.

 • Soex / Afzal

  Producent: SoeX India Pvt Ltd

  Kraj pochodzenia: Indie

  Gama smaków: 30+

  Zawartość nikotyny: 0,0% Soex / 0,5% Afzal

  Strona: soex.com

   

  Indyjski producent SoeX India Pvt Ltd to spółka-córka Sopariwala Exports. Przed rozpoczęciem produkcji melas do fajki wodnej w 2003 roku Soex od ponad 30 lat zajmował się wytwarzaniem wszelkiego rodzaju wyrobów tytoniowych. 

  W 2003 roku firma wprowadziła na rynek dwie nowe marki: Afzal i Soex. Pierwsza to klasyczna melasa do fajek wodnych, wytwarzana z dobrej jakości tytoniu i aromatów. Do produkcji Soexa zaś wykorzystywana jest trzcina cukrowa, jako substytut tytoniu. Dzięki temu Soex pozbawiony jest jakiejkolwiek zawartości nikotyny. Obydwie marki oferują szeroką gamę smaków, liczącą ponad 30 pozycji. Zarówno Soex jak i Afzal sprzedawane są w 50 i 250 gramowych opakowaniach oznaczonych specjalnym hologramem, informującym nabywcę o tym, że produkt jest oryginalny.

    Do góry

 • Starbuzz

  Producent: StarBuzz Premium Tobacco Brand
  Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
  Gama smaków: 74
  Zawartość nikotyny: 0,05%
  Strona: www.starbuzztobacco.com

   

   

  StarBuzz to jedna z najbardziej cenionych firm na całym świecie, która oferuje aż 74 różnych, często unikatowych smaków. Swoją popularność StarBuzz zyskał za pomocą szlachetnego tytoniu Virginia, aromatom oraz właśnie niepowtarzalnej gamie smaków, wśród której zagościły takie pozycje jak: Christmas Mix, Mojito czy choćby słynny X On The Beach. Sytuacja na rynku tytoniu smakowego uległa zmianie i te smaki, które wprowadził Starbuzz stopniowo poszerzają ofertę innych amerykańskich producentów. Do wszystkich smaków StarBuzz dodaje konserwanty, przez co tytoń nie traci swoich wartości i uzyskuje niesamowite barwy oraz zapach. Większość wyrobów tego producenta świetnie odwzorowuje faktyczne smaki oddając słodycz, gorycz, czy inne walory smakowe, a także wytwarza bardzo duże ilości delitkatnego dymu. StarBuzz często porównywany jest niekiedy z innym kalifornijskim producentem – Fumari, który w przeciwieństwie do StarBuzza nie wytwarza swoich wyrobów w Stanach Zjednoczonych, a w Jordanii.
  Głównym znakiem rozpoznawczym StarBuzza jest jego opakowanie, czyli elegancka 100 lub 250 gramowa, metalowa puszka. Mimo ogromnego zainteresowania tym tytoniem istnieje problem z jego dostępnością, ponieważ nie jest on sprzedawany nigdzie poza granicami Stanów Zjednoczonych.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
Ubrania Ciążowe