Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Shishna „Prohibicja”

Wielokrotnie spotkaliśmy się z dziwnymi, czasem nawet agresywnymi „opiniami”  na temat  shishy. Doświadczyliśmy już masy nieinteligentnych wypowiedzi ze strony ludzi. A to, że jesteśmy ćpunami, a to że się trujemy... W niektórych przypadkach za korzystanie z fajki wodnej wyrzucano podopiecznych z obozów! Ile razy nasłano na Was policję w celu wygonienia Was z jakiegoś miejsca?

 

Dlaczego tak jest?

 

Po pierwsze – Ogólna wiedza, że to, co puszcza dymek jest narkotykiem. No dobrze, ale dlaczego widząc osobę palącą papierosa nikt nie krzyczy z odległości kilometra, że jest ćpunem? Odpowiedź prosta – za czasów PRL-u papieros, to była odznaka tzw. burżuazji, dzięki czemu ludzie przywykli do osób palących w otoczeniu. Zaś shishy za często nie widzi się w parku, więc ludzie mają prawo myśleć co myślą gdy widzą takie „cudo”.

 

Po drugie – Upartość narodu polskiego. Nawet tłumacząc, że dym jest filtrowany przez wodę, że mało substancji smolistych się dostaje, że melasa się praży, a nie pali, ogólnie mówiąc, że jest to mniej szkodliwe od papierosów niewiele zdziałamy. Trzeba chyba nagrać się i puszczać takiej osobie to w kółko, żeby to zrozumiała. Po prostu jak się stary Polak uprze, to zdania nie zmieni.

 

Po trzecie – Zazdrość. Tak, założę się, że większość upominających ludzi, to emeryci lub renciści, którzy swoje lata świetności mają za sobą, dlatego wyżywają się na młodszych. Z drugiej strony może to być nuda, bo ile razy można oglądać ten sam odcinek Mody na Sukces czy jakiejś brazylijskiej szmiry?

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę oświetliłem Wam ten  jakże irytujący i bulwersujący temat.

 

Autor: Filip „Fillucas” Łukasik

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
lotus elise