Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

 • Al Amir
  Al Amir
 • Al Fakher
  Al Fakher
 • Al-Waha
  Al-Waha
 • El Nakhla
  El Nakhla
 • Fantasia
  Fantasia
 • Fusion
  Fusion
 • Havana
  Havana
 • Romman
  Romman
 • Starbuzz
  Starbuzz

Tytoń - informacje ogólne

Tytoń do fajki wodnej jest specjalną kompozycją tytoniu szlachetnego, aromatów smakowych, gliceryny oraz melasy. Warto wspomnieć, że obok tytoniu najdroższym składnikiem jest właśnie aromat nadający smak. Mówi się, że jeden litr aromatu kosztuje od 50 USD do 1200 USD i wystarcza on do produkcji 50-100 kg tytoniu. Jego jakość nie tylko wpływa na smak, ale również na cenę danego tytoniu. Podane powyżej dane trzeba jednak traktować ze sporą rezerwą. Bardzo ciężko nam będzie sprawdzić ich stan faktyczny, ponieważ szczegóły procesu produkcji oraz użyte w nim składniki są tajemnicą każdej z firm, produkującej tytoń smakowy do fajki wodnej.

 

Tytoń do fajki wodnej możemy podzielić na naturalny oraz smakowy. Pierwszy z nich ogromną popularnością cieszy się w krajach, gdzie fajka wodna jest tradycją. Sallum, bo o nim mowa jest bardzo często mieszany z ziołami, a pali się go bez pomocy sitka czy też folii – węgiel kładzie się bezpośrednio na tytoń. Tytoń smakowy z kolei, jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie przypominać smak danej rzeczy przeznaczonej do spożycia. Posiada on wilgotną konsystencje oraz konkretny zapach. Producenci tytoniu poszerzają swoją gamę smaków jak tylko to możliwe, aby jak najlepiej dotrzeć do gustów odbiorców i zyskać tym samym ich przychylność. Niektóre amerykańskie firmy na chwile obecną mają w ofercie ponad siedemdzesiąt smaków. Dzięki temu możemy zapalić tytoń odwzorowujący smak owoców, napojów, cukierków, drinków, warzyw czy nawet przypraw.

 

Gotowy do sprzedaży tytoń pakowany jest w hermetyczną folię, a następnie wkładany do opakowania. Opakowania są przeróżne, zaczynając do najbardziej popularnych pudełek tekturowych, poprzez plastikowe pojemniki, wiadereczka bądź saszetki, następnie przez pojemniki szklane, np. słoiki, kończąc na metalowych, takich jak puszka. Tak jak różne są opakowania, tak różna jest i gramatura tytoniu. Spotkać możemy tytoń o następującej wadze [g]: 25, 35, 50, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 500, 1000. Poza pakowaniem, które związane jest z powrzechnym użytkowaniem napotkać możemy również wersje do użytku komercyjnego, których waga sięga kilku, a nawet kilkunastu kilogramów. Najczęściej spotykana waga to 50g, 100g oraz 250g. Na nabicie cybucha potrzebujemy w zależności od jego wielkości oraz sposobu palenia, od kilku do kilkunastu gram tytoniu. Przy zakupie warto również wziąć pod uwagę jak często palimy. Jeżeli zdarza się to raczej rzadko, to na pewno zakup dużego opakowania, jednego smaku nie będzie trafny. Przed zakupem większej ilości danego smaku warto jest wypróbować czy trafi on w nasz gust. Smaki się szybko nudzą, a z biegiem czasu pojawia się chęć spróbowania czegoś nowego. Z czasem również tytoń wysycha, dlatego należy przechowywać go w szczelnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, celem utrzymania świeżości i wilgotności tytoniu. Nie należy przechowywać tytoniu w lodówce, gdyż powietrze, które się tam znajduje jest bardzo suche i sprzyja jego wysychaniu.

 

Dobry tytoń to taki, który świetnie odwzorowuje smak, długo się pali oraz wytwarza bardzo duże ilości delikatnego dymu. Niewątpliwie takie doznania zapewnią nam tytonie co najmniej ze średniej półki. Podział tytoniu na klasy jest często dość trudny do realizacji, gdyż musimy przyjąć odpowiednie kryteria. Jakie dokładnie składniki są użyte podczas produkcji danego tytoniu nie wiemy. Musimy zatem kierować się własnymi odczuciami, zachowując jak najwięcej obiektywizmu zwłaszcza, że często zdarza się iż mało znane firmy, bądź też produkcje lokalne są lepsze od renomowanych konkurentów. Jeżeli chodzi o polski rynek tytoniu do fajki wodnej, to na chwilę obecną możemy mieć spore powody do zadowolenia. Przez ostatni rok sytuacja na nim mocno się zmieniła i jeszcze nie tak dawne czasy, w których dostanie innego tytoniu niż El Nakhla było wielkim sukcesem, odeszły w zapomnienie. Obecnie zakupić w Polsce możemy tytoń różnych producentów, od najsłabszych jakościowo po tych z naprawdę wysokiej półki. Sytuacja cieszy tym bardziej, gdyż tytoń w Polsce wcale nie należy do najdroższych, a importerzy cały czas szukają okazji na wprowadznie nowych produktów na rynek. Niewątpliwie hitem na naszym rynku okazał się import Starbuzza, tytoniu uważanego za jeden z najlepszych jakościowo na świecie. Warty podkreślenia jest fakt, iż pierwszym krajem poza USA, w którym legalnie zagościł Starbuzz jest właśnie Polska.

Al Qemah

Al Qemah

Baja

Baja

Golden Al Fakher

Golden Al Fakher

Hookah Freak

Hookah Freak

Hookah Hookah

Hookah Hookah

Layalina

Layalina

Soex

Soex

Tangiers

Tangiers
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
Ubrania Ciążowe