Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Węgiel - podział

Z zasady istnieją dwa rodzaje węgli do shishy:

- samozapalne (np. Three Kings, Soex, Instant Lite, itp.)

- naturalne (np. węgiel z skorupy kokosa czy też różnego rodzaju drzew)

 

Węgielki samozapalne – powstają ze zmielonego węgla, który następnie zostaje mocno sprasowany i formowany w specyficzne krążki. Węgielki takiego typy mają również zastosowanie w kościele, podczas rozpalania kadzidła. Zawierają one materiał chemiczny, przyspieszający ich rozpalanie. Po przyłożeniu ognia do krążka, zaczyna się on odpalać na podobnej zasadzie jak lont w petardzie. Towarzyszy temu nieprzyjemny zapach wypalających się substancji chemicznych. Musimy jednak uważać gdyż słabej jakości produkty mocno iskrzą oraz wybuchają co może być przyczyną oparzenia bądź np. wypalenia dziury w dywanie. Po upływie niepełnej minuty krążek jest rozpalony, pozbawiony jednocześnie wspomnianej wcześniej substancji chemicznej. Rozmiar krążków jest przeróżny i dobieramy go głownie na podstawie wielkości naszego cybucha. Spotkać możemy krążki w rozmiarach od 20 do 50mm. Do najpopularniejszych jednak zaliczamy krążki o średnicy 33 oraz 40mm.

 

Węgle naturalne – występują w przeróżnej postaci – kostek, podłużnych prostokącików, bryłek czy też pałeczek. Posiadają one sporą liczbę zalet. Niewątpliwie należy do nich długość palenia, która jest znacznie większa niż w krążkach samozapalnych. Ponadto za węgielkami naturalnymi przemawia cena, która mimo wszystko nie zawsze jest niższa od ceny krążków. Przykładem są choćby węgle japońskie – 96 malutkich [2,3x2,3x1,2mm] kosteczek firmy GOLDEN to koszt około 15 USD [źródło: www.hookahcompany.com]. Co więcej węgiel naturalny jak można odczytać z nazwy nie zawiera środków chemicznych przyspieszających rozpalanie. Niestety ta zaleta automatycznie staje się wadą. Rozpalenie naturalnego węgla za pomocą zapałek czy też zapalniczki jest niemal niemożliwe. Często nawet pojawiają się problemy przy rozpalaniu go nad kuchenką gazową. Z rozpaleniem nie ma jednak problemu, gdy jesteśmy blisko ogniska bądź kominka. Wtedy węgielki są gotowe do użytku w zaledwie kilka sekund.

 

Który lepszy ?

 

Jest to oczywiście kwestia upodobań. Za węgielkami samozapalnymi przemawia łatwość rozpalania nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Za węgielkami naturalnymi z kolei opowiada się cena oraz długość palenia. Wybór oczywiście należy do każdego z nas.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
Ubrania Ciążowe