Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Węże - rodzaje

Węże, podobnie jak fajki różnią się nie tylko wyglądem, ale i materiałami, z jakich zostały wykonane. Chcielibyśmy choć trochę przybliżyć specyfikację poszczególnych rodzajów.

 

Węże papierowe/foliowe/plastikowe

Obecnie spotykane na szczęście coraz rzadziej, często na wyposażeniu tanich, bazarowych fajek. Wykonane są z najtańszych materiałów, czyli tektury owiniętej w folię przypominającą torebki foliowe. Nie trudno wyobrazić sobie jak na tego typu materiały działa para wodna, zawarta w dymie. Węże te bardzo szybko wręcz gniją i przenikają zapachami, przez co szybko stają się bezużyteczne. Ponadto szybko się odkształcają i łatwo dziurawią. Takie węże raczej polecane są do użytku jedno-, maksymalnie kilkurazowego.

 

Węże z tworzyw sztucznych

W tego typu węże wyposażane są m.in. fajki firmy Aladin. Wykonane są one bardzo często z kauczuku i zakończone długimi, drewnianymi końcówkami. Nie są one w prawdzie tak podatne na odkształcenie i przedziurawienie, lecz szybko rdzewieją, ponieważ zamieszczona w środku węża spirala nadająca mu kształt często jest nieodpowiednio zabezpieczona. Nie powinno się zatem tego typu węży czyścić wodą, tym samym trudno pozbyć się zapachów osiadających w jego wnętrzu.

 

Węże z imitacji skóry/syryjskie/chińskie

Węże te wywodzą się z Syrii i charakteryzują się mniejszą niż przeciętnie średnicą, a także użytym do produkcji materiałem – skórą, bądź jej imitacją. Węże te wykorzystywane są przez tak renomowane firmy jak MYA, Nargilem czy Safa. Z czasem zaczęły one wchodzić również w skład chińskich fajek.

 

Węże tureckie

Węże tureckie charakteryzuje wyjątkowo długa rękojeść, której rozmiary sięgają nawet 60-70cm.

 

Węże „cobra”

Są to węże, których rękojeść ma za zadanie przypominać głowę kobry. Występują dwa rodzaje takich węży. Jeden z nich to bardzo popularne ostatnimi czasy w Polsce, węże z rękojeścią przedstawiającą Tutanchamona. Nad jego głową znajduje się postać węża, z którego pyska wychodzi rurka. Są to węże bardzo masywne i starannie wykonane. Drugim rodzajem jest zwyczajny wąż z plastikową rękojeścią, która kształtem przypomina zarys głowy wspomnianego wcześniej węża.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
lotus elise