Miejsce na twoją reklamę.Który tytoń lubisz najbardziej?

Fumari
Fantasia
Fusion
Romman
Starbuzz
Tonic
Inny

Wybór fajki wodnej

Jeżeli otworzyłeś tą podstronę, to znaczy, że masz problemy z wybraniem fajki wodnej dla siebie. Postaram się Ci pomóc w wyborze, żebyś potem nie żałował swojego zakupu.

Zacznijmy od początku - Rynek fajek wodnych jest dość dobrze rozbudowany i firmy ciągle prześcigają się w coraz to nowszych modelach fajek. Jest ich już wystaraczająco dużo, żeby wybrać dla siebie jak najlepszą. Fajki dzielą się na małe, średnie i duże. Jedno-wężowe, dwu-wężowe, trzy-wężowe i fajki z większą ilością węży. Pierwsze pytanie jakie powinieneś sobie zadać to jakim kapitałem dysponujesz na samą fajkę. Wiadomo, że do tego dochodzą różne akcesoria typu węgle, tytonie itp.

Jeżeli masz mało pieniędzy i chcesz kupić fajkę do zacisza własnego domu, powinieś wybrać fajkę jednowężową, mniejszą i tańszą a co za tym idzie gorszą w wykonaniu i trawałości. Dla ludzi z małą ilością pieniędzy sklepy sprzedające fajki i wszystko co z nimi związane otworzyły podkategorie fajek "do 100zł". Za 100zł można kupić naprawdę dobrą shishę. Z fajek tańszych do własnego użytku polecałbym:

- pączka frirmy Nibo. Mały, mobilny, wysoki na 26cm. Zmieści się do każdej torby czy plecaka. Można go zabrać w plener czy też na wakacje. Nie potrzebuje dużo wody do dzbana, więc co za tym idzie można go odrazu złożyć i palić z niego na miejscu.
- tańsze produkty firmy Aladin, takie jak "Fatota" czy "Minimi". Są to już większe fajki, które osiągają 44cm. Dobrze wykonane, które posłużą długi czas bez wymiany części.
- produkt firmy Ibrahim Dabes, który robi furorę w tym przedziale cenowym. Mowa tutaj o modelu "Danga". Ta 41cm shisha potrafi naprawdę narobić dymu. Mimo, że fajka jest tania, jest bardzo wytrzymała i może posłużyć długie lata.
- ciekawymi propozycjami są też takie fajki, jak "Sultana" czy "Syrian Fatote", które zbliżają się cenowo do granicy 100zł, ale nadal się w niej zamykają. Oczywiście są one lepsze niż ich tańsze poprzedniczki.

Dla bardziej wymagających palaczy, lecz z nie wiele większym kapitałem polecam fajki Ibrahima Dabesa, czy tańsze modele firmy MYA. Z pierwszej wymienionej firmy warto polecić "Gońca", "Zioma", "Hetmana", "Junara", "Gwiazda". Z firmy MYA mało jest tanich fajek, ale są. Z tych tańszych pragnę polecić model QT czy Bambino. Warto też nadmienić o produkcie firmy Nargilem ze słabszej serii "eco", model 300. Nargilem eco300 jest wyglądem bardzo podobny, właściwie identyczny jak fajka Ibrahima Dabesa, model "Goniec". Różni się tylko tym, że "Goniec" posiada cybuch z kominkiem, a eco300 wąż Safa standard. Niestety, w "Gońcu" kwestie węża przemilczę.

No i teraz coś dla tych, co mają "pieniędzy jak lodu" i  kupując fajkę wychodzą z założenia, żeby kupić raz, a dobrze. Firmy, których szukacie to między innymi: Nargilem i droższe produkty firmy MYA. Według mnie tylko te dwie firmy najlepiej się prezentują pod względem cena/jakość. Z firmy Nargilem polecam wszystkie fajki z seri TN i NP. Wszystkie fajki z tych dwóch serii są naprawdę dobre. Gwintowane połączenia gwarantują bardzo dobrą szczelność i komfort palenia. Z firmy MYA warto polecić takie modele jak: Deluxe czy Royal 4er. Wszystkie wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje długie użytkowanie.

Na koniec chciałbym nadmienić, że według mnie największą głupotą jest kupywanie fajek, które mają wiecej niż trzy węże. Dym z takich fajek jest znikomy, podobnie ze smakiem. Jeżeli kupujesz na własny użytek, żeby zapalić z 3-4 przyjaciółmi, pamiętaj, kupuj zawsze fajkę jedno- lub dwu-wężową.

Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem przy wyborze fajki. Pamiętaj - zanim kupisz zastanów się 2 razy, żeby później zakupu nie żałować.

Autor: Jarosław "Jar[00]" Ciecierski
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.dodajdo.com
lotus elise